علت خشک شدن دهان چیست؟
چرا دهان خشک می‌شود؟ خشکی دهان چه عوارض و نتایجی دارد؟ مقدار ناکافی بزاق نقش بسیار مهمی در ایجاد احساس خشکی دهان دارد. این خشکی دهان می‌تواند موقتی و گاهی اوقات طولانی مدت باشد. دلایل ایجاد خشکی دهان چه می‌توانند باشند؟ نتایج آنها چیست؟
متن کامل خبر
91.12.21
جرم دندان با مسواک زدن پاک نمی شود
یداله شایسته متخصص دندانپزشکی ضمن بیان اینکه جرم دندان با مسواک زدن پاک نمی شود گفت: جرم اگر برطرف نشود موجب بدبویی دهان می شود و علاوه بر آسیب رساندن به لثه به بافت های نگهدارنده دندان نیز آسیب می رساند و در واقع محلی برای تجمع و تکثیر میکروب های پوسیدگی زا است. وي گفت: لایه نازکی از مواد آلی پس از مصرف مواد غذایی روی دندان ها رسوب می کند.
متن کامل خبر
91.12.21
ارتباط کاهش وزن با سلامت لثه
در مطالعه انجام گرفته روی دو گروه با BMI مساوی، یک گروه تحت جراحی حذف بافت چربی قرار گرفتند. سپس هر دو گروه تحت درمان بیماریهای لثه قرار گرفتند.
متن کامل خبر
91.12.21
مسواک زدن می تواند مانع از بروز بیماریهای ریوی شود.
این اولین باری نیست که رابطه بین بهداشت نامطلوب دهان و دندان و افزایش خطر بروز بیماری‌های تنفسی مشاهده می‌شود. ذات‌الریه عفونتی است که منجر به التهاب و پرشدن فضاهای داخل ریه و مجاری هوایی کوچک از مایع می‌شود. تاکنون تحقیقات علمی مختلفی تاثیرات بهداشت دهان و دندان را در سلامت بدن به اثبات رسانده بودند اما اکنون گروهی از دانشمندان مدرسه پزشکی دانشگاه ییل دریافتند که حفظ سلامت دهان می تواند از بیماریهایی که به دستگاه تنفسی حمله می کنند به ویژه ذات الریه جلوگیری کند.
متن کامل خبر
91.12.21
جرمگیری باعث کاهش حملات قلبی و سکته می شود
طی مطالعه ای که در American Heart Association's scientific sessions 2011 ارائه شد، صد هزار نفر مورد بررسی قرار گرفتند. طبق این مطالعه اگر در طی 2 سال، حداقل 2 بار جرمگیری صورت گیرد، سکته قلبی به میزان 24% کاهش می یابد.
متن کامل خبر
92.2.28
1 2 3 4 5